Bezpieczne antykradzieżowe torby, torebki, plecaki i portfele

Zapewne każda z Was, która zmuszona jest jeździć komunikacją miejską zastanawiała się, jak bezpiecznie przejechać, żeby mnie nie okradziono? Pomysłowość ludzka nie zna granic, więc jeśli jest potrzeba, zaraz znajdzie się coś co tą potrzebę zaspokoi. W tym przypadku potrzebą była chęć bezpiecznego przewożenia lub przenoszenia naszych rzeczy i tu pojawia się amerykańska marka Travelon, która od ponad 35 lat zajmuje się przemysłem bagażowym.

Chciałabym się tutaj skupić na dość specyficznej serii produktów Travelon, których linia nazywa się “Anti-Theft” co na polski można przetłumaczyć jako antykradzieżowa.

Miałam przyjemność rozmawiać przez chwilę z właścicielem marki Travelon, który krótko opowiedział mi o swoich produktach.

Na początku przyjrzano się metodom złodziei, jeśli chodzi o kradzieże i okazało się, że bardzo często do kradzieży dochodzi w komunikacji miejskiej. Bandyci bardzo często wykorzystując tłok i naszą nieuwagę przecinają torebki i dyskretnie wydobywają z nich całą zawartość. Bardo często dochodzi również do przecięcia paska na ramię i po prostu wyrwanie torebki.

Jeszcze łatwiejszym łupem dla złodzieja są wartościowe przedmioty, które nosimy w plecaku.

Cała linia Travelon anti-theft skierowana jest właśnie do ludzi, którzy oczekują największego bezpieczeństwa swoich przedmiotów podczas podróży.

Wszystkie produkty mają wszytą stalową linkę, którą jest niezwykle trudno przeciąć. Plecaki, saszetki i torebki mają również wszytą plecionkę ze stalowej linki, więc złodzieje tzw. kosiarze mają bardzo utrudnione zadanie.

Pomyślano również o tzw. cyber-złodziejach. Produkty Travelon mają zabezpieczenie przed zeskanowaniem naszych kart płatniczych i paszportów biometrycznych.  O tym pewnie nie słyszałyście, ale niestety karty zbliżeniowe i paszporty wydane po 2006 r. wykorzystują tzw. RFID, czyli wysyłają sygnał radiowy do czytników. Problem w tym, że złodziej może mieć swój czytnik i wystarczy że zbliży go do naszej karty lub innego dokumentu na ok. 20 cm, żeby mógł skopiować całą zawartość. Szkoda, że w banku mi nic o tym nie powiedzieli:(

Wyłącznym przedstawicielem na Polskę produktów amerykańskiej marki Travelon jest Antybandyta.pl