Słuchawki bezprzewodowe SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless

Bezprzewodowe słuchawki SteelSeries Arctis Nova 7 WirelessSłuchawki bezprzewodowe SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless

SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless to linia słuchawek, która obejmuje trzy warianty dedykowane konsolom: 7, które są przeznaczone dla komputerów PC, 7P dla PlayStation oraz 7X dla Xboxa. Każdy z nich jest dostarczany z kluczem sprzętowym, aby zapewnić niskie opóźnienia bezprzewodowe z konsolami. Obsługują również Bluetooth, co oznacza, że możesz być połączony ze swoim smartfonem i konsolą jednocześnie. Wariantu dla konsoli Xbox można jednak bez problemu używać na PlayStation 4/5 i komputerach PC, co jest przeciwieństwem większości innych słuchawek przeznaczonych dla konsol Xbox.

Styl słuchawek

SteelSeries Arctis Nova 7 mają bardzo podobny wygląd do innych słuchawek z linii Nova, takich jak SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless dla Xbox, ze względu na konstrukcję pałąka na narty. W zależności od wariantu, zmienia się kolor pałąka, więc jeśli masz wariant PC, pałąk jest czarny, podczas gdy wariant Xbox jest zielony, a wariant PS jest niebieski. Podczas gdy ich rama jest tylko w kolorze czarnym, niezależnie od wariantu, jeśli chcesz dostosować ich wygląd, możesz kupić Arctis Nova Booster Pack oddzielnie. W jego skład wchodzi zestaw płytek głośnikowych oraz nylonowa opaska na narty w kolorach: „Cherry Red”, „Lilac”, „Mint” i „Rose Quartz”. Słuchawki te posiadają również chowany mikrofon na wysięgniku, dzięki czemu wyglądają bardziej swobodnie. Jednak w przeciwieństwie do SteelSeries Arctis Nova 3, nie posiadają one konfigurowalnego oświetlenia RGB na nausznikach.

Komfort SteelSeries Arctis Nova 3

Te słuchawki mają wygodne dopasowanie. Są nieco podobne w dopasowaniu do SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless for Xbox, ponieważ mają miękką wyściółkę z materiału. Nie zaciskają się bardzo mocno na głowie, a nauszniki mają dobry zakres ruchu. Elastyczny pałąk ma również dwa regulowane ustawienia z każdej strony, aby pomóc Ci uzyskać najlepsze dopasowanie, a zawiasy mogą się przesuwać, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich dopasowanie. Są one jednak nieco nieporęczne, a elastyczny pałąk ma ograniczony zakres rozciągania, co może być problematyczne, jeśli masz dużą głowę.

Przyciski i funkcje

Słuchawki SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless

Te słuchawki mają dobre elementy sterujące. Na każdym nauszniku znajdują się fizyczne przyciski, które są łatwe w użyciu, a każda kontrola ma sprzężenie zwrotne. Na jednej muszli znajduje się pokrętło głośności, a na przeciwległej – dodatkowe pokrętło, które oferuje różne polecenia w zależności od wariantu konsoli. Jeśli masz wariant 7X, będziesz miał dostęp do mieszania czatu. Jeśli jednak posiadasz wariant 7 lub 7P, to zamiast tego funkcja ta steruje sidetone. Oba koła mają ograniczniki min i max, ale tylko koło mieszania kanałów/tonów bocznych ma środkowe wycięcie.

Na lewej słuchawce:

  • Wyciszenie mikrofonu
  • Pojedyncze naciśnięcie: Wycisza i wyłącza mikrofon.

Na prawej słuchawce:

  • Przycisk Bluetooth
  • Pojedyncze naciśnięcie: Odtwarzanie i wstrzymywanie dźwięku. Odbiera i odrzuca również połączenia.
  • Podwójne naciśnięcie: Przeskakuje do następnego utworu.
  • Potrójne naciśnięcie: Przeskakuje do poprzedniej ścieżki.

Jakość budowy

Te słuchawki mają dobrą jakość wykonania. Mają plastikową konstrukcję, która w dotyku jest nieco tańsza niż SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless for Xbox. Metalowa płytka wzmacnia pałąk i materiałowy pasek, który można regulować, aby lepiej dopasować słuchawki. Materiałowa wyściółka na nausznikach jest również przyjemna w dotyku.

Related Post