Broń czarnoprochowa

Dziś chciałabym poznać wasze opinie na temat tzw. broni czarnoprochowej. Z tego co już zdążyłam się zorientować taką broń można kupić bez pozwolenia. To bardzo ciekawy temat bowiem już ponad 10 lat można legalnie kupić broń palną bez żadnego zezwolenia a jeszcze nigdy nie słyszałam o żadnym napadzie, czy zabójstwie z takiej broni. Ogólnie jestem pacyfistką i to mnie bardzo zastanawia, skoro kilkadziesiąt tysięcy osób ma w Polsce taką broń i nie ma żadnych napadów z jej użyciem? Coś mi tu nie gra. Albo media nas nie informują o takich przypadkach albo rzeczywiście nasz naród nie jest taki głupi i faktycznie nikt do siebie nie strzela. Tak sobie myślę, że taki rewolwer, czy karabin czarnoprochowy mógłby być świetnym prezentem dla ojca lub dziadka o ile ten nie jest hoplofobem (strach przed wszystkim co ma lufę):)

Jednak nie wszystko złoto co się świeci. O ile broń czarnoprochową można kupić bez pozwolenia to już czarnego prochu ot tak nie można sobie kupić, bowiem trzeba wyrobić sobie tzw Europejską Kartę Broni. To mniej więcej tak jakby można było kupić sobie samochód ale paliwa do niego już nie. Cała Polska.

Mam prośbę do wszystkich przedstawicieli brzydszej płci. Jaki rewolwer byście polecili dla osoby początkującej, która chce posmakować sportu strzeleckiego? Ceny broni czarnoprochowej są bardzo różne i ciężko się połapać. A najlepiej jakby ktoś polecił dobry sklep z bronią czarnoprochową i czarnym prochem.