Canon Pixma TS5350a

Drukarka Canon Pixma TS5350a opinieCanon Pixma TS5350a

Canon Pixma TS5350 to wielofunkcyjna drukarka atramentowa. Wyposażona w skaner, może również kopiować i skanować dokumenty. Urządzenie należy do klasy średniej, a jego dostępność – zarówno pod względem ceny, jak i łatwości obsługi – ma na celu udoskonalenie receptury bardzo dobrego modelu Pixma TS5150, który ma zastąpić. Cena urządzenia na chwilę obecną wynosi 469zł. Kliknij i kup drukarkę

ERGONOMIA

Canon odnawia tutaj konstrukcję, którą cenimy za jej kompaktowość i praktyczność. Trzeba tylko wiedzieć, że Pixma TS5350 jest – jak wszystkie modele z tej serii – bardziej kłopotliwa, gdy rozłożysz tylny moduł ładowania papieru (20 arkuszy), gdy wyciągniesz dolną kasetę (100 arkuszy) w trybie A4 i gdy umieścisz na miejscu przednią tacę.

Jeśli rozłożysz wszystkie klapki, TS5350 od razu zajmuje „trochę” więcej miejsca.
Z kosmetycznego punktu widzenia firma Canon podjęła pewne starania i model TS5350 wydaje się być bardziej dopracowany niż TS5150. Dotyczy to w szczególności regulowanego panelu sterowania o nieco bardziej wyrafinowanym wyglądzie, małego wyświetlacza OLED i paska świetlnego LED informującego nas o postępie prac drukarskich.

Pasek świetlny rozjaśnia dolną część panelu sterowania.
Jeśli chodzi o obsługę, Pixma TS5350 stawia na prostotę. Niezwykle łatwo ją skonfigurować w sieci Wi-Fi (lub Wi-Fi Direct), postępując zgodnie z instrukcjami aplikacji mobilnej Canon Print. Na małym kwadratowym ekranie może wyświetlać kody QR, które w razie problemów automatycznie odsyłają nas do stron pomocy.

Ekran jest zbyt mały, elementy sterujące są minimalne, ale mimo to jest skuteczny.

Jeśli wysoki kontrast tego ekranu Oled ma zapewnić lepszą widoczność menu, to z drugiej strony jest on zdecydowanie za mały, by być wystarczająco skuteczny. Na szczęście aplikacja (na telefonie) lub sterowniki (na komputerze) umożliwiają łatwy dostęp do większości parametrów, które są przydatne na co dzień.

Z tyłu znajduje się klapa zapewniająca dostęp do papieru w razie zacięcia. Złącza USB i sieciowe są ukryte w rogu.
Nadal żałujemy, że nie ma czytnika kart ani portu USB. Przynajmniej większość usług drukowania w chmurze jest obsługiwana.

Kaseta na papier wysuwa się, aby załadować do 100 standardowych arkuszy (80 g/m²).

ZUŻYCIE

Drukarka Canon Pixma TS5350a

W trybie gotowości Pixma TS5350 zużywa nie więcej niż 0,9 wata. Liczba ta nie przekracza 15 watów w kontekście wydruku zdjęcia A4. Znaczną trzeźwość odnajdujemy po stronie hałasu, który okazuje się być umiarkowany. W przypadku zdjęć drukarka jest bezgłośna (38,7 dB mierzone w odległości około 1 metra). Podczas drukowania kilkustronicowego dokumentu hałas wzrasta do 48 dB, ale pozostaje w dobrej średniej i nie jest w żaden sposób uciążliwy w kontekście okazjonalnego i rodzinnego użytkowania.

KOSZT ZA STRONĘ

W modelu Pixma firma Canon wprowadziła nowy rodzaj atramentu, który wykorzystuje tylko dwa wkłady (czarny i kolorowy). TS5150 już wcześniej przyjął taką konfigurację w porównaniu do TS5050, który pracował z pięcioma oddzielnymi wkładami. Jednak w tym przypadku wkłady z serii Canon 570/571 zostały zastąpione przez nowe modele PG-560 i CL-561, dostępne w formacie normalnym i XL.

SKANER I KOPIOWANIE

Pixma TS5350 to płaski skaner o maksymalnej rozdzielczości 1 x 200 dpi, z 2-bitowym próbkowaniem. Jest on nieco wolniejszy od modelu TS400, ale nadal skanuje dokument roboczy formatu A16 (5150 dpi) w 4 sekundy, a zdjęcie o wymiarach 100 x 13 cm (10 dpi) w 15 sekund. Kopiarka potrzebuje 300 sekund, by skopiować dokument czarno-biały i 16 sekund, by zrobić to samo w kolorze. To znowu trochę dłużej niż w przypadku TS17, ale wynik jest bardziej przekonujący: kontrast oryginalnych dokumentów jest lepiej zachowany, podobnie jak kolory.

Skaner A4 akceptuje dokumenty o wymiarach do 21,6 x 29,7 cm.

FOTO

Przejście z pięciu do dwóch wkładów sprawiło, że Pixma TS5150 częściowo straciła na wierności kolorów i pogorszyła się jakość zdjęć. Czy to dlatego firma Canon opracowała nowe wkłady atramentowe dla modelu Pixma TS5350? Może… W każdym razie, to działa, bo ten ostatni jest w tej dziedzinie niesamowity. Średni zmierzony dryf kolorymetryczny jest wyjątkowo niski (delta E równa 4,7), a jedynym prawdziwym minusem jest odwzorowanie koloru niebieskiego (9,3). Pamiętaj, że powyżej delta E równej 3 ludzkie oko jest w stanie dostrzec różnicę w odcieniu między kolorem idealnym a wydrukowanym.

Ostrość wydrukowanych obrazów jest również dobrej jakości. Jedyną wadą zdjęcia jest to, że TS5350 nie jest najszybszy. Wydruk zdjęcia bez obramowania o wymiarach 10 x 15 zajmuje 52 sekundy, a zdjęcia w formacie A4 – 2 minuty. Jest to kryterium szybkości, które trzeba umieć ocenić, gdy uzyskany wynik jest adekwatny do poświęconego czasu, tak jak w tym przypadku.

Drukarka Canon Pixma TS5350a opinie

Canon Pixma TS5350a opinie

Opinie na temat drukarki są dobre. Średnia ocen, która została zebrana na podstawie kilku sklepów internetowych wynosi 4/5.

Related Post