iPhone 15 kolory

iPhone 15: data premiery, funkcje i plotkiiPhone 15 kolory

Apple we wrześniu 2022 roku wydał modele iPhone 14 i iPhone 14 i 14 Pro, ale plotki o iPhone 15 słyszeliśmy na długo przed tym, jak najnowsze iPhone’y stały się dostępne w sprzedaży.

iPhone 15 jest jeszcze kilka miesięcy, ale trudno jest Apple utrzymać tajemnice dotyczące linii iPhone’a, ponieważ istnieje tak wielu różnych dostawców zaangażowanych w projekt, z których niektórzy kończą wyciek informacji. Spodziewamy się w sumie czterech modeli iPhone’a 15 w tych samych rozmiarach co modele iPhone’a 14, w tym dwóch 6,1-calowych iPhone’ów i dwóch 6,7-calowych iPhone’ów. Jeden z 6,1-calowych iPhone’ów będzie standardowym iPhone’em 15, podczas gdy jeden z 6,7-calowych modeli będzie iPhone’em 15 „Plus”. Pozostałe 6,1 i 6,7-calowe iPhone’y będą modelami z wyższej półki i droższymi „Pro”.

Podobnie jak w przypadku linii iPhone 14, najlepsze funkcje będą zarezerwowane dla modeli iPhone 15 Pro, aby dodatkowy koszt był tego wart.

Dotychczasowe plotki sugerują, że możemy spodziewać się portu USB-C zamiast portu Lightning we wszystkich modelach iPhone’a 15, a wyspa Dynamic będzie dostępna dla iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus oprócz iPhone’a 15 Pro i Pro Max. Oznacza to, że Apple pozbędzie się wcięcia, które stosuje od iPhone’a X dla flagowej linii iPhone’a.

Apple planuje używać chipów modemowych Qualcomm dla nowych urządzeń, ponieważ jego własne chipy modemowe, które są w rozwoju, nie są całkiem gotowe. Standardowe modele iPhone’a 15 otrzymają uaktualnienie do układu A16, który był w modelach iPhone’a 14 Pro, podczas gdy modele iPhone’a 15 Pro będą korzystać z szybszych i bardziej wydajnych 3-nanometrowych układów A17. Modele Pro mogą zobaczyć uaktualnienie do ramek tytanowych, a niektóre drobne zmiany konstrukcyjne z bardziej zakrzywionych krawędzi urządzenia, a iPhone 15 Pro Max ma również uzyskać technologię obiektywu peryskopowego dla zwiększenia możliwości zoomu.

Oczekuje się, że ceny modeli iPhone’a 15 pozostaną niezmienione, przy czym standardowa podstawowa 6,1-calowa maszyna będzie zaczynać się od 799 USD, a 6,7-calowy iPhone 15 Plus od 899 USD.

Ta łapanka obejmuje wszystko, co słyszeliśmy o iPhone 15, a pełny przegląd wyższych modeli iPhone 15 Pro można znaleźć w naszym oddzielnym roundup iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Wygląd

Plotki sugerują, że modele iPhone’a 15 będą wyglądać podobnie do modeli iPhone’a 14, ale wycięcie w kształcie pigułki i otworu zostanie rozszerzone na całą linię. Oznacza to, że wszystkie modele iPhone’a 15 nie będą miały notcha, zamiast tego przyjmując dynamiczną wyspę wprowadzoną w modelach iPhone 14 Pro.

Iphone 15

Ponieważ w sklepie nie ma większych zmian konstrukcyjnych, Apple nadal będzie oferować cztery modele: 6,1-calowy iPhone 15, 6,1-calowy iPhone 15 Pro, 6,7-calowy iPhone 15 Max i 6,7-calowy iPhone 15 Pro Max. Modele „pro” będą miały funkcje z wyższej półki i będą droższe, natomiast standardowe modele iPhone’a 15 będą tańsze.

W przypadku iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus różnice konstrukcyjne obejmą port USB-C zamiast portu Lightning oraz przejście z notcha na wyspę dynamiczną. Pierwszy raz spojrzeliśmy na port USB-C w wyciekłym obrazie, który podobno należy do iPhone’a 15 Pro.

Warianty kolorystyczne

Modele iPhone 15 mogą być dostępne w ciemnoróżowych i jasnoniebieskich opcjach kolorystycznych. Apple często oferuje standardowe modele iPhone’a w różnych jasnych kolorach, a ten rok nie jest wyjątkiem.

Jaskrawe odcienie różu i błękitu będą prawdopodobnie dostępne obok standardowych opcji kolorystycznych: czarnej, białej i PRODUCT(RED).

Data wydania iPhone 15

Modele iPhone’a 15 zostaną prawdopodobnie wydane we wrześniu 2023 roku, jeśli Apple podąży za swoją tradycyjną wrześniową linią czasu premiery.

Więcej niż iPhone 15

Apple planuje zaimplementować technologię Face ID pod wyświetlaczem w modelach iPhone 16 z 2024 roku – donosi The Elec. Zmiana zapewni większą powierzchnię użytkową wyświetlacza, a gdy nie będzie on używany, kamera TrueDepth Camera do Face ID nie będzie widoczna, ponieważ znajdzie się pod wyświetlaczem.

Dynamiczna wyspa prawdopodobnie nie zostanie wyeliminowana, ponieważ iPhone nadal będzie potrzebował przedniej kamery. Technologia obiektywu Periscope ma być nadal ograniczona do wyższej klasy iPhone’a 16 Pro Max, a analityk Apple Ming-Chi Kuo twierdzi, że nie trafi do standardowego iPhone’a 16 Pro.

Qualcomm CEO Cristiano Amon powiedział, że wierzy, że Apple może wprowadzić układ modemu 5G dla iPhone’a już w 2024 roku, który widziałby Apple włączając go do modeli iPhone’a z 2024 roku. Analityk Apple Ming-Chi Kuo mówi, że jest „nieokreślone”, czy modele iPhone 16 firmy Apple będą zawierać chip modemu zaprojektowany przez Apple.

Related Post