Materace Dormeo Octaspring

Materace Dormeo Octaspring opinie

Na polskim rynku pojawiły się nowe materace, wykonane w zupełnie nowej technologii. Sekretem tej technologii są sprężyny Octaspring, czyli sprężyny wykonane ze specjalnej pianki o różnej twardości. Sama posiadam materac Dormeo 2+12 i mam o nim jak najlepsze opinie. Linia Octaspring przewidziana jest dla zamożniejszej części naszego społeczeństwa i jakby powiedział fan nowoczesnych technik jest to absolutny high-end wśród materacy.

Na tą chwilę dostępne są 3 rodzaje materacy Octaspring. Począwszy od standardowej wersji 3500, poprzez wersję 6000 i kończąc na absolutnym luksusie wersji 8000.

Materac Dormeo Ocaspring 3500

Materac Octaspring® 3500 to idealny wybór dla osób, które szukają twardszego materaca, ale nie chcą rezygnować z wygody. Piankowe sprężyny o strukturze plastra miodu, z których składa się materac, tworzą aż 162 osobne punkty podparcia. Każdy z tych punktów posiada zdolność do trójwymiarowego dopasowania się do indywidualnego kształtu Twojego ciała. Dodatkowo od góry i od dołu, sprężyny okryte są 4,5-centymetrową warstwą pianki.

Materac Octaspring® 3500 podzielony jest na 3 strefy – twardsza, środkowa strefa, podtrzymuje ciało w okolicy bioder i dolnej części pleców. Natomiast górna i dolna część materaca wypełniona została warstwą pianki Ecocell® o różnej grubości. Daje ona dodatkowe oparcie dla karku i kończyn.

Wszystkie materace Octaspring 3500 są dwustronne, dzięki czemu umożliwiają wybór między miękką i twardą stroną materaca. Miękka strona materaca posiada dodatkowo warstwę wykonaną z pianki Formacell, która da Ci uczucie wyjątkowej miękkości.

Materace dwuosobowe, czyli o szerokości minimum 140 cm, podzielone są na dwie części, dzięki czemu każda ze śpiących na materacu osób ma swój ‘osobny’ materac i może wybrać na której stronie chce spać: twardej czy miękkiej. Jednocześnie obydwie części materaca są ściśle ze sobą połączone dopasowaną powłoczką, co zapobiega ich rozsuwaniu się.

Tkanina 3D Airmesh zastosowana w poszewce zapewnia idealną wentylację i umożliwia maksymalną kontrolę poziomu wilgoci i ciepła wewnątrz materaca, natomiast system CleanEffect zapewni właściwą ochronę przeciw bakteriom, grzybom, alergenom i roztoczom.

Materac Dormeo Ocaspring 6000

Octaspring® 6000 należy do kategorii materaców o średniej miękkości, więc spełnia wymagania największej liczby klientów. Piankowe sprężyny ułożone w dwie warstwy tworzą 324 dopasowujące się punkty, które nie uciskają ciała. Niezależnie od pozycji, w jakiej śpisz, każda część ciała może liczyć na odpowiednie oparcie i komfort, jaki gwarantują piankowe sprężyny.

Dzięki sprężynom Octaspring wykonanych z 2 różnych materiałów oraz dwustronności materaca Dormeo Octaspring 6000, można wybrać jego poziom twardości zgodnie z własnymi upodobaniami – twardy lub miękki.

Materace dwuosobowe, czyli o szerokości minimum 140 cm, podzielone są na dwie części, dzięki czemu każda ze śpiących na materacu osób ma swój ‘osobny’ materac i może wybrać na której stronie chce spać: twardej czy miękkiej. Jednocześnie obydwie części materaca są ściśle ze sobą połączone dopasowaną powłoczką, co zapobiega ich rozsuwaniu się.

Rewolucyjny system Octaspring o 8 stabilnych bokach zapewnia dopasowanie w trójwymiarze i solidną strukturę. Natomiast 3 strefy wygody stworzone z różnych sprężyn Octaspring dają optymalne oparcie i komfort, a wentylacja każdej ze sprężyn Octaspring pozwala stworzyć zdrowe, higieniczne i najwygodniejsze warunki do spania.

Materac Dormeo Ocaspring 8000

Octaspring® 8000 to absolutnie najbardziej luksusowy materac złożony z trzech warstw piankowych sprężyn, które dopasowują się do ciała w 486 punktach. To jeden z bardziej miękkich materaców o 5 strefach dających wygodę i optymalne oparcie. Idealny, aby spać zdrowo.Górna warstwa wykonana z pianki z pamięcią kształtu dodatkowo rozpieszcza ciało i daje poczucie lekkości.

Materac, który nie uciska ciała w żadnym punkcie, zapewnia pełen komfort i sen bez irytującego przewracania się z boku na bok. Wysoka przewiewność i ponadstandardowa wysokość to dwa dodatkowe powody, dla których materac Dormeo Octasping 8000 zyskał swój prestiż.

Poszewka materaca została wykonana z najbardziej luksusowego włókna na świecie – kaszmiru. Powłoki materaców wykonane z tego materiału są miękkie, przewiewne oraz tworzą przyjemną i ciepłą powierzchnię do spania.

Jeżeli posiadasz materac Dormeo Octaspring, proszę wyraź swoje opinie w komentarzu do tego posta.

Ariadna

Ja mam wersje 6000 i jestem mega zadowolona, ale teraz jak widze wersje 8000 z kaszmirowym wykończeniem to juz bym swój sprzedała i kupiła ten droższy. Jak ktoś byłby zainteresowany to mam 90×200 i mogę go sprzedać za 2000 zł