Konsola-Nintendo-Switch

Nintendo Switch recenzjaKonsola-Nintendo-Switch

Nintendo Switch to po części konsola przenośna, a po części domowa, która ma nadzieję stać się jedynym urządzeniem, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebował do grania, gdziekolwiek jesteś. Hybrydowa konsola odniosła niezaprzeczalny sukces, oferując wyjątkowy poziom jakości graficznej urządzeń przenośnych, jednocześnie płynnie przechodząc w konsolę domową – choć właśnie ta zdolność adaptacji wymagała kompromisów w zakresie mocy i funkcjonalności w porównaniu z dedykowanymi konsolami i konsolami przenośnymi, które pojawiły się przed nią.

Nintendo Switch to pierwsza próba wypełnienia luki między konsolami domowymi i przenośnymi, co oznacza, że jest świetnym dodatkiem do rodziny Nintendo bez poświęcania jakiegokolwiek uroku poprzednich odsłon. To świetna konsola o imponujących możliwościach, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej hybrydową naturę.

Projekt Nintendo Switch pomógł Nintendo kontynuować swoje wysokie panowanie w konsolach domowych z czymś zupełnie wyjątkowym, zwłaszcza biegnąc z tyłu Nintendo Wii i Nintendo 3DS; nawet eksperymentalny drugi ekran Wii U był dość rewolucyjny, gdy uruchomiony. Tak, nawet sześć lat dalej, a z konkurencji Nintendo Switch OLED, istnieje dobry powód Nintendo Switch pozostaje tak popularne, jak zawsze.

Co mamy tutaj jest znacznie różni się od tego, co widzieliśmy wcześniej, a Nintendo Switch zapewnia najlepsze z obu światów. Możesz grać w podróży na własne życzenie lub przyciąć w domu, aby w pełni wykorzystać chłodną atmosferę Nintendo Switch. Jako że lista najlepszych gier na Nintendo Switch powiększa się o ekskluzywne gry imprezowe i topowe tytuły firm trzecich.

Niezależnie od tego, czy już dokonałeś zakupu, czy nie, trudno zaprzeczyć, że Nintendo Switch to świetny pomysł, łączący w sobie niektóre z tego, co sprawiło, że Wii i Wii U były atrakcyjne dla graczy (nawet jeśli deweloperzy mieli trudniejszy czas, aby dowiedzieć się, jak w pełni wykorzystać to drugie urządzenie).

Nintendo Switch przynosi ze sobą centralny pomysł, który może skorzystać dosłownie każda gra, a nie tylko wybrane kilka, które mogą korzystać z kontroli ruchu lub drugi ekran. Kto w pewnym momencie nie chciał spakować swojej konsoli i zabrać ją ze sobą? Zasadniczo Switch spełnia ten hybrydowy pomysł. To solidne, wysokiej jakości przenośne urządzenie, które można przekształcić w tryb dokowania i działać tak, jak w przypadku konsoli domowej.

W tym samym czasie, Nintendo Switch z pewnością nie jest idealny: większość problemów ma są konsekwencją sposobu, że ośmiela się spróbować i zrobić wszystko na raz, i nie zawsze dostać kompromis prawo.

Ci, którzy nie są sprzedawane na jego hybrydowości i chcą, że klasyczny Nintendo doświadczenie przenośne będzie bez wątpienia interesujące w kompaktowym, lżejsze alternatywy: Nintendo Switch Lite, który oferuje wyłącznie przenośne doświadczenie gry Switch. Dla tych, którzy chcą czegoś bardziej premium, jest również Nintendo Switch OLED, który głównie poprawia przenośny aspekt gry.

NINTENDO SWITCH: DESIGN

W pudełku z twoim błyszczącym nowym Nintendo Switch, otrzymujesz główną konsolę, dwa odłączane boki kontrolera (Joy-Cons), uchwyt, który umożliwia połączenie tych porcji kontrolera w bardziej tradycyjny gamepad, dwa paski, które mogą uczynić je dwoma indywidualnymi kontrolerami, oraz stację dokującą do podłączenia konsoli do telewizora.

W zestawie otrzymujemy również kabel zasilający USB Type-C (z nieodłączaną cegiełką zasilającą) oraz kabel HDMI do podłączenia urządzenia do telewizora. Jeśli wydaje ci się, że brzmi to jak mnóstwo akcesoriów, to miałbyś rację: podejrzewamy, że wielu posiadaczy Nintendo Switch w ciągu kilku miesięcy zgubi przynajmniej jedno lub dwa z nich.

Owinęliśmy nasze paski Joy-Con wokół naszego uchwytu Joy-Con, aby utrzymać wszystko razem, ale chcielibyśmy mieć jakiś sposób na przymocowanie ich do konsoli, aby nie skończyło się na tym, że zostaną źle umieszczone. To dość nowatorska (nie wspominając o nieco skomplikowanej) konfiguracja, więc warto zagłębić się w każdy z różnych sposobów, w jaki można używać konsoli.

NINTENDO SWITCH: KONFIGURACJA

Nintendo-Switch

Konfiguracja zupełnie nowego Nintendo Switch jest orzeźwiająco prosta; z pewnością ucieszy cię ta informacja. Jeśli używasz urządzenia jako przenośnego, podłącz Joy-Cons, naciśnij przycisk zasilania i… er… to wszystko.

Jeśli chcesz grać w gry Nintendo Switch na telewizorze, musisz podłączyć stację do telewizora przez HDMI, a następnie podłączyć go do zasilania za pomocą dołączonego kabla zasilającego USB Type-C. Konsola następnie łatwo wsuwa się do stacji dokującej.

Parowanie kontrolerów jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku innych urządzeń, ponieważ można je sparować lub używać osobno. Sposób, w jaki informujesz Switch, z których kontrolerów korzystasz, polega na wciśnięciu obu przycisków naramiennych L i R w dowolnej konfiguracji, którą wybrałeś. Jeśli więc używasz Joy-Conów osobno, naciskasz przyciski na paskach Joy-Conów, aby to zasygnalizować.

Po stronie oprogramowania konsola prosi o standardową kombinację danych dotyczących sieci Wi-Fi i informacji o konfiguracji konta użytkownika. Te dane łatwo wprowadzić na ekranie dotykowym konsoli – klawiatura nie jest tak dobra jak w telefonie, ale jest znacznie lepsza niż w typowej konsoli. Następnie można grać z kartridża lub pamięci wewnętrznej Nintendo Switch.

Related Post