Philips Lumea

Philips Lumea opiniePhilips Lumea

Czy Philips Lumea działa? Zanim kupiłam urządzenie IPL, przeszukałam wiele stron internetowych i nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Postanowiłem więc kupić urządzenie i napisać recenzję Philips Lumea.

Co to jest depilacja IPL?

IPL, czyli intensywne światło pulsacyjne, ma na celu pozbycie się niechcianych włosów poprzez zahamowanie cyklu ich wzrostu. Urządzenie kieruje światło na melaninę (pigment, który nadaje skórze i włosom kolor) w mieszku włosowym, uszkadzając korzeń i przerywając cykl odrastania włosa na okres do sześciu miesięcy. Dzięki temu metoda depilacji jest trwalsza niż woskowanie czy golenie i nie powinna podrażniać Twojej skóry.

Kilka wskazówek: nie oczekuj natychmiastowych rezultatów, ponieważ nie wszystkie twoje włosy będą w tym samym momencie cyklu wzrostu, więc będziesz musiał rozłożyć zabiegi co 14 dni przez sześć tygodni, aby upewnić się, że wszystkie włosy zostały objęte zabiegiem. Przed rozpoczęciem depilacji musisz także rozjaśnić włosy swoją zwykłą metodą, aby urządzenie mogło prawidłowo ogłuszyć mieszek włosowy (lub poradzić sobie z zapachem palonych włosów). Osoby o ciemniejszym kolorze skóry nie powinny korzystać z IPL, ponieważ może to spowodować hiperpigmentację skóry.

Philips Lumea

Urządzenie jest lekkie i sprawia wrażenie wysokiej jakości, czego można się spodziewać po produkcie kosztującym 2000 zł. W pudełku znajduje się samo urządzenie, ładowarka i trzy różne głowice do depilacji różnych obszarów – jedna do twarzy, jedna do nóg i jedna do pach i linii bikini. Urządzenie wygląda elegancko i nieklinicznie, a do zestawu dołączony jest mały woreczek, w którym wszystkie elementy można schować w szufladzie.

Jest pięć intensywności światła; to, która jest najlepsza dla ciebie, zależy od koloru włosów i odcienia skóry. Ogólnie rzecz biorąc, im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy, tym wyższe ustawienie. Mam bardzo ciemnobrązowe włosy i jasną karnację, więc polecono mi najsilniejszy tryb.

Podczas zabiegu możesz użyć jednorazowego błysku lub ruchu ślizgowego. Stempel jest najlepszy do górnej wargi i pach, a drugi pozwala szybko i łatwo przejechać po nogach.

Zanim zaczniesz, pobierz na swój smartfon aplikację Lumea. Dzięki niej dowiesz się, jak korzystać z urządzenia, przypomni Ci ono o terminie następnego zabiegu i zaleci najlepsze ustawienie światła. I już jesteś gotowy do działania.

Korzystanie z Philips Lumea

Philips Lumea depilator

Obawiałam się, że proces będzie bolesny, ale w rzeczywistości był całkowicie bezbolesny na nogach, a lekki dyskomfort pod pachami – szybkie, gorące, migoczące uczucie, jak przy niewielkim porażeniu prądem – był bardzo łagodny i zniknął niemal natychmiast. Kształt maski ułatwia jej prawidłowe ułożenie na skórze i nie jest niewygodna w trzymaniu, nawet pod koniec sesji. Nogi, pachy i górną wargę skończyłem w około 20 minut, co nie było złe, chociaż wcześniej goliłem się, żeby się przygotować.

Bardzo lubię wstawać i zakładać sukienki, nie martwiąc się o to, czy moje nogi są zarośnięte – mogę też spędzić mniej czasu pod prysznicem, męcząc się z maszynką do golenia.

Podsumowując, jeśli poświęcisz się temu procesowi, zostaniesz nagrodzony jedwabiście gładkimi kończynami, wolnymi od zarostu, zadraśnięć i wrastających włosków przez trzy miesiące. Uważam więc, że Philips Lumea jest warta swojej ceny.

Philips Lumea opinie

Według naszego portalu Philips Lumea jest świetnym depilatorem! Kosztuje sporo ale jest wart swojej ceny. 🙂

Related Post