Pistolety i rewolwery hukowe opinie

Witam was serdecznie. Dzieje się dzieje. W Polsce to może jeszcze nie jest tak strasznie ale z tego co podają w TV to w Europie robi się coraz gorzej jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Chciałabym zrobić krótki przegląd tego czym możemy się legalnie bronić i może zacznijmy od alarmowych pistoletów hukowych i rewolwerów. Z tego co zdążyłam się już zorientować to na pistolety i rewolwery hukowe w kalibrze do 6 mm nie potrzeba żadnego zezwolenia, natomiast dostępne są również pistolety o przekroju lufy poniżej 6 mm, ale na naboje 9 mm, ale według Policji na taki sprzęt trzeba pozwolenie. zajmijmy się jednak czymś co nie wymaga żadnych papierków oprócz dowodu osobistego. Po szybkim przeanalizowaniu ofert okazuje się że mamy w Polsce producenta takiej broni o nazwie Start Mateja. Firma produkuje zarówno pistolety jak i rewolwery hukowe. Począwszy od wersji Start 1 dedykowanej raczej nam kobietom (są w kolorze czarnym, białym, fioletowym lub różowym), większy model Start 2 i największy Lexon 11 (z tego można wystrzeliwać również naboje 6 mm w wersji tzw. long, czyli głośniejsze). Jedynym polskim rewolwerem hukowym jaki udało mi się znaleźć jest model Fenix

Nie mniej jednak na polskim rynku chyba najbardziej popularna marką jeśli chodzi o pistolety i rewolwery hukowe jest tureckie Zoraki, które produkuje sprzęt droższy, ale równocześnie według mojej opinii estetyczniej wykonany. Rewolwery Zoraki można kupić w różnych kolorach, począwszy od czarnego, po chromowany, niklowany i w odcieniu tytanowym (moim ulubionym)

Warto również wspomnieć, że każdy pistolet i rewolwer hukowy wyposażony jest w nasadkę do wystrzeliwania rac o średnicy 15mm (czyli tych większych)

Czy pistoletem hukowym można się obronić?
Chyba można tylko wystraszyć napastnika, bowiem huk sam w sobie nie robi krzywdy.

Czy warto kupić?

Na to pytanie każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Jak zwykle liczę na wasze opinie w komentarzach.