Samsung Galaxy A53

Samsung Galaxy A53 opinieSamsung Galaxy A53

Atrakcyjny telefon z ładnym ekranem i imponującymi aparatami w tej cenie, Samsung Galaxy A53 oferuje dobry stosunek jakości do ceny.

Za chwilę zobaczysz mnóstwo dwóch różnych przymiotników: 'atrakcyjny’ i 'powolny’. Podczas testów przeprowadzanych na potrzeby niniejszej recenzji Samsunga Galaxy A53 stwierdziliśmy, że wiele aspektów telefonu można łatwo opisać za pomocą jednego z tych dwóch przymiotników.

A53 jest w zasadzie „lajtową” wersją Samsunga Galaxy S22. Samsung nie nazwałby tego w ten sposób, ale dla nas ma to sens, ponieważ seria Galaxy A zazwyczaj oferuje wiele funkcji Galaxy S w niższej cenie. A53 to świetny przykład jednego z najlepszych telefonów Samsunga w bardziej przystępnej cenie.

O Samsungu Galaxy A53

Podobnie jak członkowie rodziny Galaxy S22, A53 ma atrakcyjny ekran. W rzeczywistości, ponieważ Samsung Galaxy S22 Plus i A53 mają taką samą rozdzielczość i częstotliwość odświeżania, a różnica w wielkości ekranu wynosi tylko 0,1 cala, wyobrażamy sobie, że większość ludzi nie będzie w stanie odróżnić A53 od większego Galaxy S22 Plus bez porównywania obu telefonów obok siebie.

Możliwe, że A53 zapewnia najlepsze wrażenia z korzystania z aparatu fotograficznego, jakie można uzyskać w telefonie z tej półki cenowej – jego cztery tylne migawki w połączeniu z długą listą trybów fotograficznych i wideo oferowanych przez Samsunga pozwalają na robienie zaskakująco atrakcyjnych zdjęć.

Oczywiście, zdjęcia z A53 nie dorównują tym z Galaxy S22 Ultra, ale były jasne i żywe, idealne do udostępniania na Instagramie lub innych platformach społecznościowych. Tak było też w przypadku selfies, a do tego w cenie znacznie niższej niż w przypadku najlepszych telefonów Samsunga.

Skoro dzielimy się naszymi ulubionymi cechami telefonu, wspomnijmy też o tym, co pokochali inni: o wyglądzie. Kiedy testowaliśmy brzoskwiniową wersję telefonu, ludzie ciągle mówili nam, jak dobrze wygląda. I to bez przerwy – każdy, kto go zobaczył, musiał dać nam znać, jak atrakcyjnie wygląda. Co prawda, nie jest to naukowy dowód na to, że brzoskwiniowy A53 jest dobrze wyglądającym telefonem, ale powiedzielibyśmy, że jest to całkiem przekonujące, że ta słuchawka jest atrakcyjna.

Samsung Galaxy A53 5g

Po pierwsze, Galaxy A53 wolno się ładuje – ładowarka 25 W potrzebuje aż dwóch godzin, by napełnić urządzenie. Biorąc pod uwagę, że tańsze telefony mają znacznie, znacznie szybsze ładowanie – na przykład Redmi Note 11 Pro Plus jest bardziej przystępny cenowo i ma ładowanie 120W – 25W wydaje się zdecydowanie za wolne.

A skoro mowa o powolnym ładowaniu, to sam telefon od czasu do czasu się zawiesza. Nie przeszkadzało nam to w robieniu tego, co musieliśmy zrobić na telefonie, ale często urządzenie zacinało się, aplikacje się zawieszały lub przewijanie było spowolnione – bardziej niż w innych telefonach w tej cenie, dlatego poruszamy ten temat.

W tej dwuminutowej recenzji użyliśmy po pięć razy słów „atrakcyjny” i „powolny”. Te określenia naprawdę oddają charakter tego urządzenia: jego wygląd, wyświetlacz i aparaty fotograficzne są atrakcyjne, ale szybkość ładowania i wydajność są zdecydowanie wolne.

Jeśli nie przeszkadza Ci to, ten średniej klasy telefon Samsunga powinien znaleźć się na Twojej liście życzeń. Jeśli jednak przedkładasz wydajność nad fotografię lub chcesz czegoś nieco szybszego, istnieją lepsze opcje.

Alternatywy, które możesz rozważyć, to między innymi wspomniany wcześniej Redmi Note 11 Pro Plus, tańszy Samsung Galaxy A33 oraz – jeśli nie masz tak napiętego budżetu – Samsung Galaxy S22 klasy premium.

Warto zauważyć, że Samsung Galaxy A54 może pojawić się w ciągu kilku pierwszych miesięcy 2023 roku, więc jeśli Ci się nie spieszy, warto poczekać, by zobaczyć, jak to się skończy.

Samsung Galaxy A53 opinie o telefonie

Samsung Galaxy A53 opinie

Średnie opinie znalezione w internecie to 5,5/6 – wydaje nam się, że jest to wspaniały telefon w tej cenie!

Related Post