saxenda

Saxenda opiniesaxenda

Biorąc pod uwagę wszystko, ważne jest, aby zadać sobie pytanie, czy cykl Saxenda jest wartościowy dla Twoich celów związanych z utratą wagi. To znaczy, czy może on pomóc Ci w bezpieczny sposób zrzucić wagę? Czy może powinieneś raczej liczyć na jakąś alternatywę bez recepty, aby uzyskać solidne doświadczenie?

Saxenda to popularny lek na odchudzanie, który lekarze przepisują po ocenie stanu zdrowia pacjenta. Jednak pomimo konieczności uzyskania formalnej zgody, wiele osób woli stosować Saxendę bez recepty.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, należy zadać sobie pytanie, czy cykl Saxenda jest wartościowy dla Twoich celów związanych z utratą wagi. To znaczy, czy może on pomóc Ci w bezpieczny sposób przesunąć wagę? Czy raczej powinieneś liczyć na jakąś alternatywę bez recepty, aby uzyskać solidne doświadczenie?

Leki na receptę niosą ze sobą pewne ryzyko dla ich użytkowników. Dlatego lekarze dokładnie oceniają ogólne szanse i bezpieczeństwo, sugerując każdemu takie rozwiązanie.

Co to jest Saxenda?

Saxenda to lek przeciw otyłości wydawany na receptę, którego nazwa ogólna to liraglutyd. Lek ten ma wszechstronne działanie terapeutyczne, między innymi w leczeniu cukrzycy typu 2. Jest on jednak bardziej popularny w środowisku fitness, ponieważ przeciwdziała nadmiernej masie ciała i zapobiega ponownemu przybieraniu na wadze!
W przeciwieństwie do większości tabletek odchudzających, Saxenda występuje w postaci iniekcji, które należy przyjmować podskórnie. Lekarze początkowo podają pacjentom najniższą dawkę 0,6 mg/dobę, a następnie zwiększają ją o 0,6 mg/dobę co tydzień, aż do osiągnięcia dawki 3,0 mg/dobę.

W niektórych przypadkach lekarze przepisują lek Saxenda osobom o BMI równym lub większym niż 27. Ma to na celu zapobieganie ryzyku związanemu z niezdrową wagą lub odwrócenie wszelkich powikłań, które mogły się pojawić. Saxenda jest również stosowana w schematach odchudzania osób z BMI równym lub wyższym niż 30, co oficjalnie zmienia ich status na otyłe. Przepisywany lek pomaga również dzieciom, które ważą więcej niż 132 funty. Dzieci te należą jednak do przedziału wiekowego 12-17 lat. Ogólnie rzecz biorąc, lek jest uzupełnieniem diety niskokalorycznej i pewnego stopnia aktywności fizycznej.

Długoterminowe bezpieczeństwo stosowania leku Saxenda jest niejednoznaczne i nieco wątpliwe. Chociaż lek został zatwierdzony przez FDA, istnieją doniesienia wskazujące na związek między Saxendą a poważnymi powikłaniami, takimi jak rak tarczycy. Ze względu na te obawy lepiej przestawić się na bezpieczniejszą opcję.

Saxenda utrata wagi

Saxenda cieszy się w USA opinią silnego leku na odchudzanie. Zasadniczo obniża insulinooporność i poziom cukru we krwi, co w odpowiedzi na te procesy pobudza hormonalnie wrażliwą lipazę. Dzięki temu następuje przyspieszenie spalania tłuszczu, a Ty zaczynasz odczuwać spadek wskaźnika tkanki tłuszczowej.

Ponadto przepisany lek reguluje hiperglukagonemię, która jest skuteczna dla zdrowego metabolizmu glukozy. Spowalnia również opróżnianie żołądka, ale wchodzi w reakcje z innymi lekami, które mogą dostać się do twojego organizmu. Co więcej, istnieje wiele zgłaszanych skutków ubocznych i zagrożeń, które podważają jego wiarygodność jako bezpiecznego środka wspomagającego odchudzanie!

Z tego powodu pracownicy służby zdrowia odradzają stosowanie leku Saxenda. Jeśli lekarz nie przepisze i nie będzie nadzorował stosowania leku, nie wolno rozważać jego użycia.

Saxenda w USA

Saxenda jest bardzo popularnym lekiem przeciw otyłości w USA. Wynika to z jego wysokiej skuteczności, która w naturalny sposób zachęca ludzi do stosowania leku.
Jak wynika z badań, lek może obniżyć średnią masę ciała o 4-8% w porównaniu z placebo. Jest to dość imponujące odkrycie, ponieważ daje nadzieję osobom cierpiącym na otyłość i wszystkie związane z nią zagrożenia.

Należy jednak pamiętać, że Saxenda jest lekiem przepisywanym na receptę, który wymaga formalnego zatwierdzenia przez lekarza. Specjalista ten jest odpowiedzialny za ocenę ryzyka związanego z lekiem. I jak dobrze może on pomóc Ci osiągnąć cele związane z wagą, biorąc pod uwagę Twój ogólny stan zdrowia.
Ponadto ma efekty uboczne, co sprawia, że jest to lek o równych zaletach i wadach.

Jak działa Saxenda?

Nasze ciało wytwarza hormon o nazwie GLP-1, który realizuje pewne procesy biologiczne w organizmie. Przede wszystkim zwiększa wydzielanie insuliny i spowalnia uwalnianie glukagonu, co czyni go bardzo korzystnym dla cukrzyków typu 2. Jednak tym, co czyni go obiecującym w procesie odchudzania, jest jego zdolność do stymulowania sytości i kontrolowania ogólnego spożycia kalorii. Oznacza to, że hormon ten sprzyja uczuciu sytości, które pomaga przezwyciężyć niekontrolowane pragnienie opychania się kaloriami.

Rola Saxendy w organizmie nie różni się od roli GLP-1. Zawiera aktywny składnik liraglutyd, który jest agonistą receptora GLP-1. Oznacza to, że naśladuje on działanie tego hormonu, a tym samym w większym stopniu reguluje Twój głód.

Według ekspertów medycznych, w tabletkach odchudzających nie wolno stosować innych agonistów receptora GLP-1. Zwiększa to bowiem ryzyko wystąpienia pełnych efektów ubocznych u użytkowników. Co więcej, nie wiadomo jeszcze, czy reaguje on lub działa bezpiecznie z innymi lekami na receptę i suplementami diety.

Zastrzyki odchudzające Saxenda

Saxenda to lek na odchudzanie w formie iniekcji, który nie jest dostępny w postaci tabletek doustnych. Chociaż jest skuteczny w leczeniu cukrzycy typu 2, ludzie zazwyczaj włączają go do swoich ćwiczeń fizycznych jako środek hamujący apetyt.
Ten bezbarwny lek jest dostępny w fabrycznie napełnionym piórze zawierającym 3 ml roztworu. Możesz po prostu zażyć dowolną dawkę leku z zakresu od 0,6 mg do 3,0 mg.
Jednomiesięczny zapas Saxendy zawiera 5 długopisów, z których każdy wystarcza na 6 dni, po osiągnięciu limitu 3,0 mg/dobę.

Saxenda – przeciwwskazania

Oprócz interakcji między lekami istnieją pewne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem cyklu stosowania leku Saxenda.
Na przykład,

 • Stosowanie jakichkolwiek innych agonistów receptora GLP-1, leków na receptę lub preparatów odżywczych jest ryzykowne w trakcie kursu.
 • Nie jest przeznaczony dla osób poniżej 12 roku życia, które mają problemy zdrowotne, chyba że dogłębne badania sugerują inaczej.
 • Może pogorszyć stan psychiczny, w tym depresję.
 • Istnieje pilna potrzeba przeprowadzenia badań, które potwierdzą jego moc u osób w wieku 12-17 lat, które cierpią na cukrzycę typu 2.
 • Może powodować poważne problemy dla osób z problemami z tarczycą.
 • Lek nie jest odpowiedni dla osób z MTC lub jakimkolwiek problemem z układem endokrynologicznym, takim jak MEN 2.
 • Unikaj leku, jeśli jesteś wrażliwy na liraglutyd. Ponadto powinieneś szukać wszelkich składników, które mogą być szkodliwe dla Twojego zdrowia.
 • Nie spożywaj go, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią
 • Lek może pogorszyć gastroparezę lub jakiekolwiek schorzenie obejmujące układ pokarmowy.
 • Każda choroba związana z nerkami lub wątrobą może wywołać ogromne efekty uboczne w odpowiedzi na lek Saxenda
 • Może zaszkodzić, jeśli przyjmujesz inne leki przeciwcukrzycowe, chyba że lekarz opracuje plan leczenia

Dawka Saxenda

saxenda opakowanie

Dawka początkowa leku Saxenda jest zazwyczaj ustalana na najniższym poziomie 0,6 mg/dobę. Ma to na celu wytworzenie tolerancji na nią i późniejsze przechodzenie co tydzień na większą dawkę, aż do osiągnięcia maksymalnej dawki 3,0 mg/dobę. Stosowanie leku jest nieco ryzykowne. Wiąże się to z procedurą stosowania podskórnego, a nie z przyjmowaniem doustnym.
Aby przyjąć dawkę, musisz wstrzyknąć substancję w okolice brzucha. Zamiast w brzuch, możesz też wstrzyknąć roztwór w udo lub w górną część ramienia. Pamiętaj, że istnieje różnica między stosowaniem dożylnym a podskórnym. Dlatego nie wstrzykuj leku do żyły lub mięśnia. Ponadto unikaj dokładnie tego samego miejsca wstrzykiwania leku, aby zapobiec powstawaniu jakichkolwiek grudek.

Efekty uboczne leku Saxenda

Oczywiste efekty uboczne Saxendy, od łagodnych do skrajnych, to:

 • Zapalenie trzustki
 • Problemy z pęcherzykiem żółciowym
 • Hipoglikemia (w cukrzycy typu 2)
 • Hipoglikemia (zdrowe dzieci powyżej 12 lat)
 • Zwiększone bicie serca
 • Problemy z nerkami, w tym niewydolność nerek
 • Intensywne reakcje alergiczne
 • Depresja i myśli samobójcze
 • Nudności i nieprawidłowości w pracy jelit
 • Ból głowy, wymioty i gorączka
 • Zmiana stężenia lipazy

Saxenda opinie

Niestety ciężko jest znaleźć sprawdzone opinie na temat leku.

Related Post