Thermomix-opinia

Thermomix TM6Thermomix-opinia

Thermomix TM6 to największe udogodnienie w kuchni, urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu, które zajmie się wszystkimi czynnościami związanymi z gotowaniem, których nie lubisz.

Co potrafi Thermomix?

Co więc właściwie robi Thermomix TM6? Dla niewtajemniczonych, jest to asystent kuchenny. Nie można go przyporządkować do jednej kategorii.

Thermomix posiada element grzewczy, stąd nazwa „Thermo”, oraz silnik do szybkiego lub wolnego mieszania i miksowania, czyli część „miksującą”. Dzięki połączeniu tych dwóch funkcji Thermomix może gotować na parze, emulgować, mieszać, precyzyjnie podgrzewać, miksować, młynkować, ubijać, ugniatać, siekać, ważyć, mielić i mieszać. Thermomix ma również wbudowaną wagę z zakresem pomiaru od 1 do 3000 g, w odstępach co 1 g.

Być może nie jesteś zaznajomiony z linią Thermomix, czy to ze względu na zapierającą dech w piersiach cenę, czy też fakt, że możesz go zamówić jedynie poprzez wizytę u przedstawiciela Thermomix (jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii), więc nie widziałeś go w sklepie.

TM6 wnosi do kuchni kilka nowych funkcji. Obejmują one większy wyświetlacz dotykowy oraz opcje wolnego gotowania, sous vide, a nawet fermentacji.

Co ważniejsze, TM6 ma także wbudowany serwis internetowy Cookidoo. W przeszłości wymagało to dokupienia osobno małego urządzenia cook-key, ale ponieważ TM6 ma teraz wbudowane Wi-Fi, nie jest to już konieczne.

Cookidoo zawiera bazę ponad 50 000 przepisów z możliwością wyszukiwania, w pełnym kolorze. Umożliwia tworzenie spersonalizowanych kolekcji przepisów i planowanie tygodniowych posiłków, a nawet może zautomatyzować listę zakupów.

Budowa i design

Zbudowane z wysokiej jakości plastiku i stali nierdzewnej urządzenie Thermomix i jego akcesoria są wytrzymałe i powinny wytrzymać regularne użytkowanie w kuchni przez jakiś czas. Urządzenie jest ciężkie (7,95 kg) i dość duże (32,6 x 32,6 x 31 cm), więc przygotuj się na znalezienie miejsca na kuchennym blacie, a także na przechowywanie akcesoriów.

Jednostka podstawowa ma pokrętło i nowy kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 6,8 cala, który działa całkiem dobrze. W zestawie znajduje się ta sama misa do miksowania ze stali nierdzewnej o pojemności 2,2 litra, co w poprzednim modelu, a także talerz do gotowania na parze, kosz do gotowania na wolnym ogniu z pokrywką, osłona przed rozpryskiwaniem, trzepaczka motylkowa, miarka i szpatułka – wszystkie te elementy można myć w zmywarce. Aha, jest też książka kucharska Simple Ideas, jeśli wolisz stary, dobry papier.

Chociaż najnowszy model Thermomixa kładzie nacisk na Gotowanie z przewodnikiem – gdzie postępujesz zgodnie z instrukcjami od początku do końca – posiada on również tryby dedykowane dla niektórych funkcji.

Można je znaleźć, przesuwając ekran w prawo, i są to między innymi: Waga, Ciasto, Turbo, Czyszczenie wstępne, Czajnik, Mieszanie, Powolne gotowanie i inne.

Przeciągnięcie ekranu w lewo spowoduje przejście do menu głównego, w którym znajdziesz zapisane przepisy, ostatnio gotowane przepisy i zaplanowane posiłki na cały tydzień (jeśli korzystasz z witryny Cookidoo, aby to skonfigurować). Znajdziesz tam również ustawienia i menu pomocy. Znajdziesz tu również pełną instrukcję obsługi – przydaje się na wypadek, gdybyś zgubił wersję drukowaną.

Wydajność

Thermomix

Jak to jest? Musimy przyznać, że jest łatwy i przyjemny w użyciu. Konfiguracja była prosta i po kilku chwilach i szybkiej aktualizacji oprogramowania (która następuje automatycznie po uruchomieniu Wi-Fi), byliśmy gotowi do pracy.

Wyszukiwanie przepisów to świetna zabawa, zwłaszcza na kolorowym ekranie, a dzieci chętnie pomagają w gotowaniu.

Możesz użyć funkcji wyszukiwania, aby wpisać dokładnie to, co chcesz ugotować, lub przejrzeć kategorie w poszukiwaniu inspiracji. Możesz też wyszukiwać według poszczególnych składników, które być może masz już w swojej kuchni, lub wykluczać składniki, których możesz nie mieć pod ręką.

Thermomix Opinia

Chyba każdy zna Thermomix lub kogoś kto go posiada. Według nas jest to bardzo dobry pomocnik kuchenny, który pomoże nam we wszystkim co tylko chcemy!

Related Post