Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Xiaomi redmi note 10 pro opinieXiaomi Redmi Note 10 Pro

Xiaomi Redmi Note 10 Pro to jedna z najlepszych okazji na Androida, zakładając, że możesz żyć bez 5G. Otrzymujesz świetny ekran, szybkie działanie, długą żywotność baterii i solidny aparat. Opinie znajdziesz na samym dole artykułu.

O smartfonie Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Brakuje jednej funkcji, która może Cię zniechęcić: 5G. To jest telefon 4G. Zawsze będzie to telefon 4G, więc upewnij się, że będziesz zadowolony z mniejszej prędkości mobilnego internetu przez cały okres posiadania.

Stabilizacja wideo to kolejny problem. Xiaomi Redmi Note 10 Pro może nagrywać wideo w rozdzielczości 4K, ale nie ma stabilizacji powyżej 1080p, co czyni ją bezużyteczną w wielu scenariuszach.

To są złe strony Redmi Note 10 Pro. Reszta jest złota – tak bardzo, że należy do najlepszych telefonów Xiaomi, a prawdopodobnie także do najlepszych tanich telefonów dowolnej marki.

Redmi Note 10 Pro ma duży ekran OLED 120 Hz. Jego Snapdragon 732G daje radę w grach, a telefon ma jedne z najlepszych głośników, jakie słyszeliśmy w tej cenie.

Masz też solidny aparat o rozdzielczości 108 MP. I choć nie powinieneś pokładać zbyt dużej wiary w tej ultrawysokiej liczbie megapikseli, aparat robi ładne zdjęcia i ma dostęp do dobrego trybu nocnego.

Jest też bardzo nietypowy i niezwykle dobry aparat do zdjęć makro. Większość budżetowych aparatów makro w telefonach jest ledwo warta użycia. Ten jest świetny do fotografowania przyrody.

Bateria Redmi Note 10 Pro działa długo, nawet jeśli używasz trybu ekranu 120 Hz do płynniejszego przewijania.

Jest w nim mnóstwo treści, a nawet jakość wykonania zwraca uwagę bardziej niż byśmy się spodziewali. Redmi Note 10 Pro ma plecy ze szkła Gorilla Glass, a nie z plastiku, który widzimy nawet w niepokojąco drogich telefonach z Androidem.

Najsilniejszą konkurencją w tej cenie jest Xiaomi Poco X3 NFC tej samej firmy, który jest cięższy, grubszy i ma ekran LCD zamiast OLED. Jest nieco mniej wyszukany, ale to również świetny zakup. Jest też Realme X50 5G, który powinieneś kupić zamiast niego, jeśli chcesz mieć 5G.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro: wydajność i specyfikacja

Xiaomi Redmi Note 10 Pro ma również dokładnie taki chipset, jakiego oczekujemy od telefonu tej klasy. Jest to Snapdragon 732G, procesor klasy średniej z pewnymi optymalizacjami dla gier, które sprowadzają się do wyżej taktowanej sekcji graficznej.

Nie jest to najmocniejszy procesor, jaki widzieliśmy w tej cenie. Snapdragon 765G i 750G, używane w telefonach 5G, mają większą moc GPU. Tutaj mamy nieco mniej wydajną alternatywę dla telefonów 4G.

Nie mogliśmy przeprowadzić testu Geekbench 5 na tym egzemplarzu testowym, ponieważ jest on zablokowany. Sądząc jednak po poprzednich wynikach Poco X3 NFC (z tym samym procesorem), jego wyniki są niemal identyczne jak w przypadku telefonu ze Snapdragonem 765G. Dopiero w testach wykorzystujących GPU, takich jak 3D Mark, widać niewielką różnicę.

Radzimy nie przywiązywać się zbytnio do tego testu. Wydajność Redmi Note 10 Pro w codziennym użytkowaniu pasuje do telefonów trzykrotnie droższych, a w grach radzi sobie doskonale.

Fortnite nie pozwoli Ci skorzystać z trybu 60 klatek na sekundę dostępnego w niektórych telefonach z najwyższej półki, a „Średni” to maksymalne ustawienie wizualne. Gra działa jednak z reguły płynnie w 30 klatkach na sekundę, poza typowymi spadkami, które można zaobserwować na początku meczu, gdy spadasz na ziemię.

Gra ARK: Survival Evolved działa akceptowalnie nawet przy „Epickiej” grafice i maksymalnym ustawieniu suwaka rozdzielczości, ale zalecamy obniżenie rozdzielczości do Wysokiej, aby uzyskać wyższą liczbę klatek na sekundę.

Asphalt 9 unika nawet większości mikrospowolnień występujących w tańszych telefonach dzięki bardzo gęstemu otoczeniu gry.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro to świetny telefon do gier. I choć rywale z układami Snapdragon 750G i 765G mają nieco więcej mocy do grania, to dzięki doskonałym głośnikom i ekranowi OLED można z całą pewnością stwierdzić, że jest to najlepszy telefon do gier w tej cenie.

Nie możemy przecenić tego, jak imponujące są podstawowe cięcia w Redmi Note 10 Pro. Na przykład, ma on 6 GB szybkiej pamięci RAM LPDDR4X, a 128 GB pamięci masowej jest również szybkie. Dostępny jest także model z 8 GB, który odczytuje dane z prędkością 512 MB/s. Jest to wydajność w stylu dysków SSD SATA i bez wątpienia przyczynia się do tego, że szybkość ładowania gier jest podobna do tej z wysokiej klasy urządzeń mobilnych.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro: aparat

Xiaomi Redmi Note 10 Pro opinie

Xiaomi Redmi Note 10 Pro ma aparat główny o rozdzielczości 108 MP z matrycą f/1.9. To przyciągająca uwagę specyfikacja.

Jednak część matrycy tego telefonu, która najbardziej się wyróżnia, to coś innego – 5 MP f/2.4 „tele-makro”. Jest to jeden z najlepszych aparatów do zdjęć makro, jakie do tej pory testowaliśmy.

Wiele telefonów na tym poziomie posiada aparaty makro. Prawie wszystkie z nich to czyste śmieci, 2MP sensory z kiepskimi obiektywami, które robią zdjęcia, które nie wytrzymują nawet na ekranie telefonu.

W przypadku aparatu do makrofotografii Redmi Note 10 Pro włożono naprawdę dużo wysiłku w jego zaprojektowanie. A możliwość używania kwalifikowanych superlatyw o telefonie za 279 dolarów jest sama w sobie niezwykła.

Dlaczego więc makro jest tak dobre? Większość w połowie przyzwoitych telefonów wykorzystuje do makrofotografii swoje ultraszerokie aparaty, co utrudnia wyizolowanie małego fragmentu obiektu, ponieważ pole widzenia jest tak szerokie. Obiektyw makro w Redmi Note 10 Pro jest bardziej „przybliżony” niż główny aparat, mniej więcej 2x, co sprawia, że jest to łatwe.

Możesz uzyskać wyjątkowe zbliżenie, a matryca 5 MP może uchwycić wystarczająco dużo szczegółów, by wyeksponować wspaniałe dziwactwa natury z bardzo bliska. Obiektyw wyrzuca tło z cudownie rozmytym efektem bokeh, ponieważ w przeciwieństwie do konkurencji, ten obiektyw nie jest całkowitym niewypałem.

Makro w Redmi Note 10 Pro dało nam jedną z największych frajd, jakie do tej pory mieliśmy z aparatem w telefonie w 2021 roku, nawet jeśli zdjęcie o rozdzielczości 5 MP raczej nie zdobędzie żadnej nagrody fotograficznej.

Ale czy wolelibyśmy mieć dedykowany zoom? Tak. W makrofotografii chodzi o to, by uchwycić to, co widzi wyspecjalizowany obiektyw aparatu, ale nasze oczy nie są w stanie. W każdym razie nie w sposób prawidłowy. Aparaty z zoomem pozwalają fotografować to, co widać, ale nie za dobrze. Dlatego makrofotografia jest bardziej niszowa.

Zdjęcia z zoomem, wykonane przy użyciu ustawienia 2x w Redmi Note 10 Pro, opierają się na cyfrowym kadrowaniu sensora 108MP. Czujnik ten wykorzystuje funkcję łączenia pikseli 9 na 1, co oznacza, że informacje z dziewięciu pikseli czujnika są wykorzystywane do utworzenia jednego piksela na obrazie końcowym. To nie to samo, co np. prawdziwa matryca lustrzanki cyfrowej o ultrawysokiej rozdzielczości, więc powiększone zdjęcia nie są spektakularnie szczegółowe.

Niemniej jednak, zdjęcia wykonane w trybie 2x są całkiem przekonujące, a przetwarzanie wydobywa więcej szczegółów z niektórych drobnych wzorów niż w przypadku przycięcia standardowego zdjęcia 12 MP.

Zdjęcia Redmi Note 10 Pro z widokiem standardowym są ogólnie bardzo przyjemne, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Pixel 4a nieco lepiej radzi sobie z kontrastem obrazu HDR, ponieważ widzimy pewne spłaszczenie danych obrazu w jaśniejszych obszarach i lekkie zamglenie w średnich tonach. Dotyczy to jednak tylko dość trudnych scen.

Jest to efekt tego, co stało się powszechne w tańszych telefonach: Xiaomi Redmi Note 10 Pro ma czujnik Samsung HM2. I podobnie jak w przypadku kilku innych czujników Samsunga o wysokiej rozdzielczości, jego wyniki nie są tak „high-endowe”, jak to brzmi na papierze. Mimo to, za tę cenę nie narzekamy.

Tryb nocny Redmi Note 10 Pro jest również jednym z najlepszych w tej kategorii. Fotografuj w trybie automatycznym, a bardzo ciemne obszary wyglądają niemal jak czarne. Tryb nocny autentycznie ujawnia nowe dane w cieniach. Próbowaliśmy odtworzyć ten efekt, manipulując w Photoshopie zdjęciem w trybie automatycznym przy słabym oświetleniu i odkryliśmy jedynie piekło szumu i błędów czujnika.

Tryb nocny ma także minimalny efekt zmiękczenia. To świetny wynik w słabym świetle za tak niską cenę.

Redmi Note 10 Pro ma także ultraszeroką kamerę z czujnikiem 8MP f/2.2 Sony IMX355. Był on używany jako aparat do selfie w modelu Pixel 3. To prawdopodobnie najmniej interesujący aparat do robienia zdjęć w telefonie i ten, z którego korzystaliśmy najrzadziej.

Zakres dynamiczny i szczegółowość nie są na tym samym poziomie, co w przypadku głównego aparatu. Brakuje też nieco optymalizacji oprogramowania. Zespół Redmi mógł poprawić niektóre z okazjonalnych rozjaśnień za pomocą (lepszych) technik wielokrotnej ekspozycji, a z ultraszerokim aparatem nie możesz korzystać z trybu nocnego.

Mimo to, szeroki aparat Xiaomi Redmi Note 10 Pro jest w pełni akceptowalny przy tak niskiej cenie.

Ostatnim aparatem jest niskiej klasy sensor OmniVison 2 MP f/2.4, który służy do tworzenia map głębi dla trybu portretowego z rozmyciem tła. Sprawdzi się on w przypadku zdjęć ludzi, ale zauważamy, że nie radzi sobie z mapowaniem bardziej skomplikowanych obiektów. Jeśli Redmi Note 10 Pro ma aparat „wypełniający”, to jest to właśnie ten.

Przedni aparat to 16MP Sony IMX471, który można zobaczyć w OnePlus 7T. Opowiada historię podobną do ultraszerokiej. Otrzymujemy przyzwoity sprzęt i więcej niż wystarczającą rozdzielczość. Ale optymalizacja zakresu dynamicznego mogłaby być lepsza. Lepiej pod tym względem radzi sobie na przykład Realme X50 5G.

A co z wideo? Xiaomi Redmi Note 10 Pro może nagrywać w rozdzielczości 4K i 30 klatkach na sekundę. Materiał wygląda dobrze, ale jest całkowicie niestabilizowany, co czyni go praktycznie bezużytecznym, jeśli będziesz go używać podczas chodzenia.

Stabilizacja jest dostępna tylko przy rozdzielczości 1080p i 30 klatkach na sekundę, a szkoda.

Xiaomi redmi note 10 pro opinie

Czytając opinie w Internecie i specyfikację telefonu – jest to najlepszy wybór w tej kategorii cenowej.

Klikając w linki wspierasz ProduktzTV

Related Post